1210HC50-RTR
Eaton Electronics
504-1210HC50-RTR
1210HC50-RTR
制造商:
说明:
表面贴装式保险丝 1210HC series brick fuse 50A
寿命周期:
新产品:
此制造商的新产品。
ECAD模型:
Mouser 目前在您所在地区不销售该产品。
供货情况
库存:
产品属性 属性值 选择属性
Eaton
产品种类: 表面贴装式保险丝
发货限制:
RoHS:
1210HC
Brick Fuses
Fast Blow
50 A
100 VDC, 125 VDC
3 kA, 6 kA
- 40 C
+ 105 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
1.02 mOhms
商标: Eaton Electronics
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: CN
高度: 6.8 mm
长度: 12.4 mm
产品类型: SMD Fuses
工厂包装数量: 500
子类别: Fuses
类型: High Current
宽度: 10 mm
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
已选择的属性: 0
此功能要求启用JavaScript。
USHTS:
ECCN:
EAR99
1210HC Brick Fuses
Eaton 1210HC Brick Fuses are designed to provide reliable overcurrent protection in high-power density applications. These fuses offer an ultra-high current-carrying capability of 50A to 200A in a 12.4mm x 10mm x 6.8mm package. The 1210HC fuses offer high breaking capacity (up to 10kA) for high-power battery systems and for AI servers, which have demanding requirements. These fuses serve as a single-fuse solution and avoid the need for physically larger fuses or the paralleling of multiple smaller-rated fuses. The 1210HC brick fuses are used in data centers, power distribution boards (PDBs), servers, energy storage systems, basic power supplies, and general lighting applications.