HCM1305-R33-R
Eaton Electronics
704-HCM1305-R33-R
HCM1305-R33-R
制造商:
说明:
功率电感器(SMD型) 0.33uH 80.0A
ECAD模型:
供货情况
库存:
无库存
生产周期:
12 周 预计工厂生产时间。
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
整卷卷轴(请按400的倍数订购)
类似产品
产品属性 属性值 选择属性
Eaton
产品种类: 功率电感器(SMD型)
RoHS:
High Power Inductor
13.8 mm x 12.5 mm x 5 mm
Shielded
330 nH
20 %
80 A
920 uOhms
- 55 C
+ 125 C
5 MHz
Standard
13.8 mm
12.5 mm
5 mm
Iron Powder
HCM1305
Reel
应用: Power
商标: Eaton Electronics
内核类型: Molded
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: CN
安装风格: PCB Mount
产品: Power Inductors
产品类型: Power Inductors - SMD
工厂包装数量: 400
子类别: Inductors, Chokes & Coils
端接类型: SMD/SMT
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
已选择的属性: 0
此功能要求启用JavaScript。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
HCM1305 High Current Power Inductors
Eaton Electronics HCM1305 High Current Power Inductors are halogen-free and RoHS compliant SMD devices with a powder iron core. These power inductors feature 125ºC maximum total temperature operation, 13.8mm x 12.5mm x 5mm surface-mount package, magnetical shielding, and low EMI. The HCM1305 power inductors offer 0.22μH to 2.2μH inductance range, 20A to 110A current range, and up to 5MHz frequency range. Eaton Electronics HCM1305 High Current Power Inductors typical applications include Voltage Regulator Modules (VRMs), multi-phase regulators, point-of-load modules, base station equipment, graphics cards, data storage systems, and battery power systems.