LRMAN1225-R002FT4
Welwyn Components / TT Electronics
756-LRMAN1225R002FT4
LRMAN1225-R002FT4
制造商:
说明:
电流传感电阻器 - SMD 1W 0.002K Ohm 1%
ECAD模型:
供货情况
库存:
无库存
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
整卷卷轴(请按4000的倍数订购)
类似产品
产品属性 属性值 选择属性
TT Electronics
产品种类: 电流传感电阻器 - SMD
RoHS:
Reel
LRMA
2 mOhms
3 W
1 %
100 PPM / C
1225 (Reversed)
3263 (Reversed)
3.2 mm (0.126 in)
6.4 mm (0.252 in)
0.9 mm (0.035 in)
- 55 C
+ 170 C
Metal Element
2 Terminal
SMD/SMT
AEC-Q200
应用: Current Sense
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: TW, CN
安装风格: PCB Mount
端子数量: 2 Terminal
产品类型: Current Sense Resistors
子类别: Resistors
类型: Low Resistance Metal Alloy Resistor
单位重量: 70 mg
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
此功能要求启用JavaScript。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
LRMA Low Resistance Metal Alloy Resistors
Welwyn / TT Electronics LRMA Low Resistance Metal Alloy Resistors offer metal element construction, good surge performance, and low TCR down to 50ppm/°C. These resistors are halogen free, RoHS compliant, and AEC-Q200 certified for automotive applications. Specific applications for Welwyn / TT Electronics LRMA Low Resistance Metal Alloy Resistors include power supplies, small motor control, medical PSU, and battery chargers.