ATS-EXL71-300-R0
Advanced Thermal Solutions
984-ATS-EXL71-300-R0
ATS-EXL71-300-R0
制造商:
说明:
散热片 Extrusion Profile, AL6063, 300mm Length, 37mm Width, 8mm Height
ECAD模型:
库存量: 183
库存:
183 可立即发货
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
Rectangular Fin
36.4 C/W
11.81 in
1.46 in
0.31 in
ATS-EXL Aluminum Extruded Heat Sinks
Advances Thermal Solutions Inc. ATS-EXL Aluminum Extruded Heat Sinks are cost-effective solutions for a majority of electronic cooling applications. Designed with ATS high-performance extrusion profiles, the ATS-EXL heat sinks help eliminate tooling costs and reduce lead time. The RoHS-compliant heat sinks are offered in a variety of profiles and sizes, ranging from 40.9mm to 482.9mm in width and 9.9mm to 72.9mm in height. All extrusion profiles are unfinished (degreased).