228ADS1ARGFCRE
CTS Electronic Components
774-228ADS1ARGFCRE
228ADS1ARGFCRE
制造商:
说明:
触觉开关 228ADS1ARGF+C style in red color with E etching
ECAD模型:
供货情况
库存:
无库存
生产周期:
10 周 预计工厂生产时间。
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
产品属性 属性值 选择属性
CTS
产品种类: 触觉开关
RoHS:
Illuminated
Green, Red
LED
Through Hole
Round
160 gf
50 mA
12 VDC
SPST
Through Hole
Red
7.2 mm
7 mm
4.5 mm
228A
100000 Cycle
Tray
致动器长度: 6.3 mm
致动器样式: Cylinder
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: CN
最大工作温度: + 70 C
最小工作温度: - 25 C
产品: Tactile Switches
产品类型: Tactile Switches
工厂包装数量: 200
子类别: Switches
行程: 0.25 mm
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
已选择的属性: 0
此功能要求启用JavaScript。
CNHTS:
USHTS:
ECCN:
EAR99
228A/B/C/D/E Illuminated Tactile Switches
CTS Electronic Components 228A / 228B / 228C / 228D / 228E Illuminated Tactile Switches offer a variety of LED color options and provide surface mount gull wing terminal and standard through configurations. CTS Series 228 tact switches are compatible with IR reflow and manual soldering.