CHS4004824-R
Cosel
436-CHS4004824-R
CHS4004824-R
制造商:
说明:
DC/DC转换器 - 通孔型 396W 24V 16.5A TH Remote On/Off Pos
ECAD模型:
Mouser 目前在您所在地区不销售该产品。
供货情况
库存:
产品属性 属性值 选择属性
Cosel
产品种类: DC/DC转换器 - 通孔型
发货限制:
RoHS:
Isolated
1 Output
400 W
48 V
36 V
76 V
24 V
16.5 A
2.25 kV
Full Brick
58.4 mm (2.299 in)
36.8 mm (1.449 in)
9.5 mm (0.374 in)
Industrial
CHS
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: JP
输入电压: 36 V to 76 V
最大工作温度: + 85 C
最小工作温度: - 40 C
安装风格: Through Hole
封装: Bulk
产品: Isolated
产品类型: Isolated DC-DC Converters
工厂包装数量: 1
子类别: DC-DC Converters
单位重量: 180 g
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
已选择的属性: 0
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
CHS Low-Profile DC-DC Converters
Cosel CHS Low-Profile DC-DC Converters are high-density, high-reliability bus converter-power modules ideally suited for the telecommunication market. These compact converters offer a rated input range from 18V to 76V and a rated output of 60W to 700W. The CHS devices are available in various sizes, including 1/16 brick, 1/4 brick, 1/2 brick, full brick, DIP, DIP-6, and DIP-8. The CHS series features built-in overcurrent, overvoltage, thermal protection circuits, and built-in remote on/off.
CHS300 300W DC-DC Converters