DR1050-681-R
Eaton Electronics
704-DR1050-681-R
DR1050-681-R
制造商:
说明:
功率电感器(SMD型) 680uH 0.55A 1095mOhms
ECAD模型:
库存量: 128
库存:
128 可立即发货
生产周期:
12 周 大于所示数量的预计工厂生产时间。
封装:
整卷卷轴(请按500的倍数订购)
定价 (含13% 增值税)
剪切带/MouseReel™
Shielded
708 uH
30 %
560 mA
1.369 Ohms
550 mA
Standard
10.5 mm
10.3 mm
5 mm
Ferrite
DR1050
扩散国家: Not Available
原产国: CN
端接类型: SMD/SMT
测试频率: 100 kHz
单位重量: 7 mg
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
已选择的属性: 0
此功能要求启用JavaScript。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Shielded Power Inductors
DR Series Power Inductors
Eaton Electronics DR Series Power Inductors feature a shielded drum core and include the DR1030, DR1040, DR1050, DR124, and DRQ series. The DR high power density series offers four sizes of shielded drum core inductors, an inductance range of 0.33µH to 1000µH, and a current range of up to 56A. The DR1030, DR1040, and DR1050 inductors have a footprint of 10.5mm x 10.3mm with profile heights of 3mm, 4mm, or 5mm. The DR124 inductors feature a ferrite core material, a 0.47µH to 1000µH inductance range, and a shielded drum core with 12.5mm x 12.5mm x 4.5mm dimensions. The DRQ series includes dual-winding, high-power density inductors that can be used as a single inductor or in coupled inductor/transformer applications. Eaton Electronics DR Series Power Inductors are suitable for a wide variety of applications and operate in a temperature range of -40°C to +125°C.