DRA125-471-R
Eaton Electronics
704-DRA125-471-R
DRA125-471-R
制造商:
说明:
功率电感器(SMD型) 470uH 1.0A 0.79ohms
ECAD模型:
库存量: 564
库存:
564 可立即发货
生产周期:
13 周 大于所示数量的预计工厂生产时间。
最少: 1   倍数: 1
单价:
总价:
预估关税:
封装:
整卷卷轴(请按600的倍数订购)
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
剪切带/MouseReel™
产品属性 属性值 选择属性
Eaton
产品种类: 功率电感器(SMD型)
RoHS:
Power Inductor
Shielded
466.3 uH
20 %
826 mA
950 mOhms
805 mA
- 40 C
+ 165 C
Standard
12.5 mm
12.5 mm
6 mm
Ferrite
AEC-Q200
DRA
Reel
Cut Tape
MouseReel
应用: Automotive
商标: Eaton Electronics
内核类型: Drum
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: PH
安装风格: PCB Mount
产品: Power Inductors
产品类型: Power Inductors - SMD
子类别: Inductors, Chokes & Coils
端接类型: SMD/SMT
测试频率: 100 kHz
单位重量: 1 mg
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
已选择的属性: 0
此功能要求启用JavaScript。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Shielded Power Inductors
DRA Shielded Inductors
5G Applications
DRA Automotive Inductors
Eaton Electronics DRA Automotive Inductors are shielded inductors featuring high power density, high efficiency, and a storage/operating temperature range of -40°C to +165°C. These inductors provide mechanical secure mounting and offer up to 56A with an inductance range from 0.28µH to 1000µH in five sizes. Eaton Electronics DRA Automotive Inductors are ideal for high shock and vibration environments such as automotive under-the-hood / interior / exterior environments, as well as telematics, noise filtering, filter chokes, and converters (DC-DC, buck, boost, forward, resonant).