HCF1007-2R2-R
Eaton Electronics
704-HCF1007-2R2-R
HCF1007-2R2-R
制造商:
说明:
功率电感器(SMD型) 2.2uH 18.0A 6.731 mOhms
ECAD模型:
供货情况
库存:
无库存
生产周期:
14 周 预计工厂生产时间。
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
整卷卷轴(请按700的倍数订购)
类似产品
产品属性 属性值 选择属性
Eaton
产品种类: 功率电感器(SMD型)
RoHS:
High Power Inductor
Unshielded
2.2 uH
20 %
18 A
6.35 mOhms
- 40 C
+ 125 C
Standard
10.3 mm
8.1 mm
6.65 mm
Ferrite
HCF1007
Reel
应用: High Current
商标: Eaton Electronics
内核类型: Wirewound
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: PH
安装风格: PCB Mount
产品: Power Inductors
产品类型: Power Inductors - SMD
工厂包装数量: 700
子类别: Inductors, Chokes & Coils
端接类型: SMD/SMT
单位重量: 2.879 g
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
已选择的属性: 0
此功能要求启用JavaScript。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
HCF1007 High Frequency Power Inductors
Eaton Electronics HCF1007 High-Frequency Power Inductors are halogen-free, RoHS compliant SMD devices with a ferrite core. The HCF1007 components offer secure, 3-terminal mounting, high current carrying capacity, low core losses, controlled DCR tolerance for sensing circuits, inductance range from 0.3µH to 10.0µH, current range from 5.3A to 48A, and a frequency range up to 1MHz. Applications for the Coiltronics / Eaton HCF1007 High-Frequency Power Inductors are point-of-load modules, multi-phase regulators, voltage regulator modules (VRM), desktop / server VRMs and EVRDs, data networking and storage systems, notebook regulators, graphics cards, battery power systems, and DCR current sensing.