PM-5R0V104-R
Eaton Electronics
504-PM-5R0V104-R
PM-5R0V104-R
制造商:
说明:
超级电容/超级电容器 .1F 5V EDLC PM SERIES VERT
ECAD模型:
供货情况
库存:
0
您可以延期订购此产品。
在途量:
285
待发货
100
预期 2026/6/3
生产周期:
17
大于所示数量的预计工厂生产时间。
最少: 1   倍数: 1
单价:
总价:
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
类似产品
产品属性 属性值 选择属性
Eaton
产品种类: 超级电容/超级电容器
RoHS:
100000 uF
5 VDC
Radial
7.3 mm (0.287 in)
8.5 mm
16.8 mm
1000 Hour
1.25 Ohms
- 20 %, + 80 %
Vertical
EDLC / Supercaps
- 40 C
+ 60 C
9 mm
PM
Bulk
商标: Eaton Electronics
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: PH
引线直径: 0.5 mm
漏泄电流: 3 uA
产品类型: Supercapacitors / Ultracapacitors
工厂包装数量: 100
子类别: Capacitors
类型: Cylindrical Pack
单位重量: 3.210 g
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
此功能要求启用JavaScript。
CNHTS:
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
3a991.j.2
超级电容器
电容器
Ultra High Supercapacitors
P Series Supercapacitors
Eaton Electronics P Series Supercapacitors feature electrochemical double-layer capacitor (EDLC) construction combined with high-performance materials. These unique, ultra-high capacitance devices feature a 5V voltage rating and a long cycle life. Eaton Electronics P Series Supercapacitors are designed to provide a wide variety of capacitor solutions, from a few micro-amps for several days to several amps for milliseconds.
电池管理系统
PowerStor M & PM Series Supercapacitors
Eaton Electronics M and PM Supercapacitors are unique, ultra-high capacitance devices utilizing electrochemical double-layer capacitor (EDLC) construction combined with high-performance materials. Both the M and PM series feature low ESR with high energy density, high capacitance, long cycle life, low leakage current, and RoHS compliance (halogen-free, lead-free). The M series is 2.5V, while the PM series is 5V. Eaton Electronics M and PM supercapacitors are offered in various capacitor solutions for applications ranging from a few micro-amps for several days to several amps for milliseconds, such as pulse power, bridge, or hold-up power.