C1206C620F5GACTU
KEMET
80-C1206C620F5GACTU
C1206C620F5GACTU
制造商:
说明:
多层陶瓷电容器MLCC - SMD/SMT 50V 62pF 1% C0G 1206
ECAD模型:
供货情况
库存:
无库存
生产周期:
31 周 预计工厂生产时间。
本产品所报告的交付时间长。
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
整卷卷轴(请按4000的倍数订购)
类似产品
产品属性 属性值 选择属性
KEMET
产品种类: 多层陶瓷电容器MLCC - SMD/SMT
RoHS:
62 pF
50 VDC
C0G (NP0)
1 %
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.78 mm (0.031 in)
General Type MLCCs
SMD Comm C0G
Reel
类: Class 1
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: MX
封装 / 箱体: 1206 (3216 metric)
产品类型: Ceramic Capacitors
子类别: Capacitors
类型: C0G Dielectric Commercial Grade MLCCs
零件号别名: C1206C620F5GAC7800
单位重量: 16.200 mg
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
此功能要求启用JavaScript。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
C0G商用级SMD ≤250V MLCC
KEMET C0G商用级10VDC - 250VDC表面贴装多层陶瓷片式电容器 (SMD MLCC) 的最高工作温度为125°C,具有稳定特性。该商用级SMD MLCC采用I类材料,其电容不会随着时间和电压的变化而改变。另外,该系列的电容相对于环境温度的变化可以忽略不计。电容在−55°C至+125°C范围内的变化只有±30ppm/°C。KEMET这些具有温度补偿能力的MLCC特别适合用于谐振电路应用,或要求高Q值和稳定性电容特性的应用。
陶瓷电容器
组电源转换元件
商用级I类电介质≤250V MLCC
KEMET Electronics商业级CLASS I电介质SMD≤250V MLCC (SMD MLCC) 的最高工作温度为125°C,极为稳定。该商用级SMD MLCC采用I类材料,其电容不会随着时间和电压的变化而改变。另外,该系列的电容相对于环境温度的变化可以忽略不计。电容变化被限制在±30ppm/ºC(−55°C至+125°C)。这些KEMET温度补偿MLCC特别适合用于谐振电路应用,或要求高Q值和稳定性电容特性的应用。可提供汽车级电容器,以满足汽车电子委员会严格的AEC-Q200认证要求。
高CV多层陶瓷电容器 (MLCC)
商用级≤250V MLCC
KEMET Electronics商用级≤250V MLCC具有各种外形、电介质、外壳尺寸、低于250VDC的电压以及电容值,是应用极为广泛的解决方案。这些MLCC采用C0G、U2J、X7R、X5R、Y5V和Z5U电介质,电容值高达100µF,外壳尺寸范围为EIA 0201 – 2225。外形尺寸包括2端子表面贴装MLCC、阵列、轴向和径向引线端接选项(包括采用Sn和SnPb端接的端接选项)。
商用级SMD ≤250V MLCC
KEMET Electronics商用级SMD ≤250V MLCC具有各种电介质、外壳尺寸、电压和电容值,是应用极为广泛的解决方案。这些MLCC采用C0G、U2J、X7R、X5R、Y5V和Z5U电介质,电容值高达100µF,外壳尺寸范围为EIA 0201 – 2225。这些电容器全部不含铅,并符合RoHS指令和REACH标准。
High CV MLCCs
KEMET has expanded its High CV Multilayer Ceramic Capacitors (MLCCs) in X7R dielectric. Recent design and manufacturing technology innovations have led to significant increases in capacitance in EIA 0805 through 1812 case sizes and rated voltages of 500VDC, 630VDC, and 1000VDC. KEMET maximum capacitance offerings are now up to seven times greater than those previously available. Typical applications include switch-mode power supplies (input filters, resonators, tank circuits, snubber circuits, output filters), high voltage coupling and DC blocking, lighting ballasts, voltage multiplier circuits, DC/DC converters, and coupling capacitors in Cuk converters. KEMET High CV Multilayer Ceramic Capacitors (MLCCs) are a preferred capacitance solution, offering tremendous performance, reliability, and cost advantages for circuit designers. Ceramics are non-polar devices that offer unsurpassed volumetric efficiency, delivering the highest capacitance in the smallest package sizes in the market. Available in a wide range of sizes, KEMET High CV MLCCs offer very low equivalent series resistance (ESR), exhibit excellent high-frequency characteristics, and are extremely reliable. MLCCs are monolithic devices that consist of laminated layers of specially formulated, ceramic dielectric materials interspersed with a metal electrode system. The layered formation is then fired at high temperatures to produce a sintered and volumetrically efficient capacitance device. A conductive termination barrier system is integrated on the exposed ends of the chip to complete the connection. View the entire