VCAS08LC18A500DP
KYOCERA AVX
581-VCAS08LC18A500DP
VCAS08LC18A500DP
制造商:
说明:
压敏电阻 14VAC 18VDC 0.1J 80p F 40 V 50V
ECAD模型:
库存量: 880
库存:
880 可立即发货
生产周期:
15 周 大于所示数量的预计工厂生产时间。
最少: 1   倍数: 1
单价:
总价:
预估关税:
封装:
整卷卷轴(请按1000的倍数订购)
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
剪切带/MouseReel™
产品属性 属性值 选择属性
KYOCERA AVX
产品种类: 压敏电阻
RoHS:
VCAS
MLVs
PCB Mount
SMD/SMT
0805 (2012 metric)
14 VAC
18 VDC
40 V
50 V
30 A
100 mJ
80 pF
- 55 C
+ 125 C
AEC-Q100
Reel
Cut Tape
MouseReel
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: CN
高度: 1.02 mm
长度: 2.01 mm
产品类型: Varistors
子类别: Varistors
商标名: TransGuard
宽度: 1.25 mm
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
此功能要求启用JavaScript。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
ECCN:
EAR99
AEC-Q200车用压敏电阻
AntennaGuard Varistors
KYOCERA AVX AntennaGuard Varistors are a single-chip option for low capacitance varistors and feature small TVS components, standard EIA chip sizes, and fast response time to ESD strikes. The 0402/0603 size is available in capacitance values of ≤3pF and ≤12pF. Applications include laser drivers and ESD protection for RF amplifiers. The AntennaGuard/SPV varistors are offered in a low profile 0402 case size with ultra-low capacitance ESD protection, high reliability, low insertion loss, and bidirectional protection. Applications for KYOCERA AVX AntennaGuard Varistors include antennas, optics, HDMI, and RF circuits.
AVX StaticGuard MLV Transient Voltage Suppressors Expansion - Automotive Grade
Learn more
The AVX StaticGuard MLV Transient Voltage Suppressors provide ESD protection for CMOS, Bi Polar, and SiGe based systems. Typical ESD failure voltage for CMOS and/or Bi Polar is ≥ 200V.15kV ESD pulse (air discharge) per IEC 1000-4-2, Level 4, generates < 20 millijoules of energy. The AVX StaticGuard MLV Transient Voltage Suppressors offer low capacitance (<200pF) for high-speed data transmission and offer low leakage current ( IL) for battery operated equipment.
View the entire AVX StaticGuard Series
汽车安全电子产品解决方案
汽车用EV/HEV解决方案
车用耐高温压敏电阻
KYOCERA AVX车用耐高温压敏电阻提供双向保护,并符合AEC-Q200标准。这些VTA多层压敏电阻支持设计人员将电路保护和EMI/RFI衰减功能集成到一个高可靠性器件中。VTA系列经过测试、认证,可在最高+175℃的温度下正常工作,在规定的温度范围内不需要降额。该系列提供采用FLEXITERM®技术的压敏电阻,可实现高达5mm的弯曲而没有内部裂纹。VGAH系列可耐受+150°C的最高温度,相比VT系列尺寸更大。这些VGAH压敏电阻采用玻璃封装,具有更强的恶劣环境耐受能力。