ATMEGA164PV-10AU
Microchip Technology
556-ATMEGA164PV10AU
ATMEGA164PV-10AU
制造商:
说明:
8位微控制器 -MCU 16kB Flash 0.512kB EEPROM 32 I/O Pins
寿命周期:
NRND:
不建议用于新设计。
ECAD模型:
库存量: 7
库存:
7 可立即发货
生产周期:
10 周 大于所示数量的预计工厂生产时间。
最少: 1   倍数: 1
单价:
总价:
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
备用包装
制造商零件编号:
包装:
Reel, Cut Tape, MouseReel
供货情况:
库存量
单价:
最小:
1
可能的更换
Microchip Technology ATMEGA324PB-AU
Microchip Technology
8位微控制器 -MCU 20MHZ, TQFP, IND TEMP, GREEN 5 V
产品属性 属性值 选择属性
Microchip
产品种类: 8位微控制器 -MCU
RoHS:
AVR
16 kB
1 kB
TQFP-44
10 MHz
10 bit
32 I/O
1.8 V
5.5 V
SMD/SMT
8 bit
- 40 C
+ 85 C
ATmega164P
Tray
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: TH
数据 Ram 类型: SRAM
数据 ROM 大小: 512 B
数据 Rom 类型: EEPROM
接口类型: 2-Wire, JTAG, SPI, USART
湿度敏感性: Yes
ADC通道数量: 8 Channel
计时器/计数器数量: 3 Timer
处理器系列: megaAVR
产品: MCUs
产品类型: 8-bit Microcontrollers - MCU
程序存储器类型: Flash
工厂包装数量: 160
子类别: Microcontrollers - MCU
商标名: AVR
单位重量: 2.188 g
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
已选择的属性: 0
此功能要求启用JavaScript。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
汽车8位微控制器
功能安全解决方案
picoPower AVR® MCUs
Microchip AVR® microcontrollers are low-power, high-performance, and can handle demanding 8-bit applications. With a single cycle instruction RISC CPU, innovative picoPower® technology, and a rich feature set, the AVR architecture ensures fast code execution combined with the lowest possible power consumption. With picoPower technology, AVR MCUs feature true 1.8V supply voltage, minimized leakage current, sleeping BOD, ultra-low-power 32kHz crystal oscillator, digital input disable registers, clock gating, and flash sampling.