REM5E-1205S/R10/A
RECOM Power
919-REM5E-1205SR10A
REM5E-1205S/R10/A
制造商:
说明:
DC/DC转换器 - 通孔型 5W 9-18Vin 05Vout 1A
ECAD模型:
库存量: 4
库存:
4 可立即发货
生产周期:
17 周 大于所示数量的预计工厂生产时间。
最少: 1   倍数: 1
单价:
总价:
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
510 报价
Isolated
1 Output
5 W
12 V
9 V
18 V
5 V
1 A
10 kV
DIP-24
31.8 mm (1.252 in)
20.3 mm (0.799 in)
10.2 mm (0.402 in)
Medical
REM5E
商标: RECOM Power
合规: ANSI; CB; CAN/CSA; EAC; ERP; IEC; REACH; RoHS; UL
原产国: TW, CN
输入电压: 9 V to 18 V
最大工作温度: + 80 C
最小工作温度: - 40 C
安装风格: Through Hole
封装: Tube
产品: Isolated
产品类型: Isolated DC-DC Converters
工厂包装数量: 15
子类别: DC-DC Converters
商标名: Medline DC/DC
零件号别名: 51000605
单位重量: 14 g
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
已选择的属性: 0
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
REMxE Medical Grade DC/DC Converters
RECOM Power REMxE Medical Grade DC/DC Converters feature reinforced 250VAC continuous working isolation with greater than 8mm creepage/clearance. These converters offer a compact DIP24 package with industry standard pinouts. The REMxE converters also feature tightly regulated single/dual outputs, under-voltage lock-out, short-circuit protection, over-current protection, and over-voltage protection. These converters are UL marked and certified to CB, IEC, EN, ANSI/AAMI 60601 3rd. Ed. safety, and 4th Ed. EMC medical standards. RECOM Power REMxE converters are 2MOPP compliant and provide a 2:1 wide input range. The low 1μA leakage current makes these converters suitable for medical Body (B), Body Floating (BF), and Cardiac Floating (CF) applications.