200BXC100MEFC16X20
Rubycon
232-200BXC100MEFC16X
200BXC100MEFC16X20
制造商:
说明:
铝电解电容器 - 径向引线型 LONG LIFE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD模型:
库存量: 170
库存:
170
可立即发货
在途量:
600
预期 2026/7/20
生产周期:
22
大于所示数量的预计工厂生产时间。
最少: 1   倍数: 1
单价:
总价:
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
产品属性 属性值 选择属性
Rubycon
产品种类: 铝电解电容器 - 径向引线型
RoHS:
100 uF
200 VDC
16 mm
20 mm
7.5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
12000 Hour
20 %
- 25 C
+ 105 C
Cut
PC Pin
BXC
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: JP
损耗因数 DF: 0.15
产品类型: Electrolytic Capacitors
工厂包装数量: 200
子类别: Capacitors
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
已选择的属性: 0
CNHTS:
USHTS:
JPHTS:
TARIC:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
BXC Radial Lead Aluminum Electrolytic Capacitors
Rubycon BXC Radial Lead Aluminum Electrolytic Capacitors feature a 160VDC to 500VDC voltage ratings, ±20% capacitance tolerance, and RoHS compliance. The BXC series offers 8000 hours to 12000 hours of load life at +105°C and a 60 to 2370mA rated ripple current. Rubycon BXC Radial Lead Aluminum Electrolytic Capacitors have an 8mm x 11.5mm to 18mm x 31.5mm dimensions range.