420VXG680MEFCSN35X55
Rubycon
232-420VXG680MEFCSN3
420VXG680MEFCSN35X55
制造商:
说明:
铝质电解电容器-管理单元 LONG LIFE ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD模型:
供货情况
库存:
无库存
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
2,000 报价
类似产品
产品属性 属性值 选择属性
Rubycon
产品种类: 铝质电解电容器-管理单元
RoHS:
680 uF
420 VDC
35 mm (1.378 in)
55 mm (2.165 in)
10 mm (0.394 in)
5000 Hour
20 %
- 25 C
+ 105 C
2 Pin
VXG
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: JP
损耗因数 DF: 0.2
产品类型: Electrolytic Capacitors
工厂包装数量: 100
子类别: Capacitors
端接类型: Snap In
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
VXG Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitors
Rubycon VXG Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitors feature a 10 to 500VDC voltage range, ±20% capacitance tolerance, and RoHS compliance. Rubycon VXG Capacitors offer 5000 hours of load life and a 47µF to 56,000µF capacitance range. Rubycon VXG Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitors have a 22mm x 25mm to 35mm x 60mm dimensions range.