CSRT1210FT68L0
SEI Stackpole
708-CSRT1210FT68L0
CSRT1210FT68L0
制造商:
说明:
电流传感电阻器 - SMD RES, CS, 1210, 0.068 ohm, 1%, 1W
ECAD模型:
供货情况
库存:
无库存
生产周期:
22 周 预计工厂生产时间。
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
整卷卷轴(请按5000的倍数订购)
类似产品
Reel
CSRT
68 mOhms
1 W
1 %
100 PPM / C
3.1 mm (0.122 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.55 mm (0.022 in)
- 55 C
+ 155 C
Thin Film
2 Terminal
SMD/SMT
AEC-Q200
应用: Current Sense
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: TW, CN
安装风格: PCB Mount
端子数量: 2 Terminal
产品类型: Current Sense Resistors
子类别: Resistors
类型: Metal Plate Current Sensing Chip Resistor
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
此功能要求启用JavaScript。
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
CSRT Thin Film Current Sensing Resistors
Stackpole Electronics CSRT Thin Film Current Sensing Resistors are available in sizes 0201 to 2512 with standard terminations and 0508 to 1225 with long side terminations. These resistors are offered with tolerances as low as 0.5% up to 5%. The CSRT thin film resistors come in ohmic values starting from 0.01Ω to 50Ω and TCs of 50ppm/°C to 200ppm/°C. These current sensing resistors are extremely precise and offer excellent long-term stability. The CSRT thin film resistors are AEC-Q200, RoHS, and REACH-compliant. These resistors are lead- and halogen-free, ensuring compliance with environmental sustainability and health and safety standards.