RMAN1206FT47R0
SEI Stackpole
708-RMAN1206FT47R0
RMAN1206FT47R0
制造商:
说明:
厚膜电阻器 - SMD 47Ohms 1206 2.4W 150ppm 1% HiPow Alum Nitr Sub
寿命周期:
新产品:
此制造商的新产品。
ECAD模型:
Mouser 目前在您所在地区不销售该产品。
供货情况
库存:
类似产品
产品属性 属性值 选择属性
SEI Stackpole
产品种类: 厚膜电阻器 - SMD
发货限制:
RoHS:
Reel
RMAN
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: TW, CN
安装风格: PCB Mount
产品类型: Thick Film Resistors
工厂包装数量: 5000
子类别: Resistors
技术: Thick Film
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
已选择的属性: 0
此功能要求启用JavaScript。
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
RMAN High Power Aluminum Nitride Resistors
Stackpole Electronics RMAN High Power Aluminum Nitride Resistors are thick-film resistors built on aluminum nitride substrates for improved thermal performance. These resistors offer high power ratings of up to 3.5W with a temperature coefficient of ±150ppm/°C across a wide resistance range. Stackpole Electronics RMAN resistors operate from -55°C to +155°C and provide stability in demanding environments. These RMAN thick film resistors are RoHS and REACH compliant, halogen‑free, and suitable for high‑power applications requiring reliability and compact size.