RPCA1210JT1R10
SEI Stackpole
708-RPCA1210JT1R10
RPCA1210JT1R10
制造商:
说明:
厚膜电阻器 - SMD 1.1 ohm 1210 0.5W 5% AECQ2 Surge Withstanding
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
整卷卷轴(请按5000的倍数订购)
Reel
RPCA
1.1 Ohms
500 mW (1/2 W)
5 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
3.2 mm (0.126 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.55 mm (0.022 in)
Automotive Grade
Anti-Surge Resistors
AEC-Q200
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: TW, CN
安装风格: PCB Mount
产品类型: Thick Film Resistors
子类别: Resistors
技术: Thick Film
端接类型: SMD/SMT
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
此功能要求启用JavaScript。
USHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
RPC Series Thick Film Pulse Withstanding Resistors
Stackpole Electronics Thick Film RPC Pulse Withstanding Resistors offer up to 1.5W power rating, 500V maximum working voltage, and REACH compliance. These resistors feature a broad resistance range, excellent pulse-withstanding performance, and higher anti-surge performance compared to the RMCF series. Stackpole Electronics Thick Film RPC Pulse Withstanding Resistors are untrimmed for 5% and wider tolerances and limited trim for 1% and tighter tolerances, with an operating temperature range of -55°C to +155°C.