SM15T56AY
STMicroelectronics
511-SM15T56AY
SM15T56AY
制造商:
说明:
ESD保护二极管/TVS二极管 1500 W 10kW Transil 5.8V to 70V Uni
生产周期:
21 周 大于所示数量的预计工厂生产时间。
最少: 1   倍数: 1
单价:
总价:
预估关税:
封装:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
剪切带/MouseReel™
产品属性 属性值 选择属性
STMicroelectronics
产品种类: ESD保护二极管/TVS二极管
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
48 V
SMD/SMT
100 V
53.3 V
SMC (DO-214AB)
100 A
1.5 kW
30 kV
30 kV
- 55 C
+ 150 C
SM15TY
AEC-Q100
Reel
Cut Tape
MouseReel
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: CN
产品: TVS Diodes
子类别: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
商标名: Transil
单位重量: 250 mg
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
SMC SM15TY 1500W Transil™
STMicroelectronics SMC SM15TY 1500W Transil系列设计用于保护灵敏的汽车电路,避免遭受ISO 7637-2标准中定义的浪涌和ISO 10605中定义的静电放电。该平面技术使得该器件兼容需要低漏电流和高结温以实现高可靠性和稳定性的高端电路。SM15TY器件采用SMC封装(SMC占位符合IPC 7531标准)。
Automotive Power-Rail TVS Devices
STMicroelectronics Automotive Power-Rail TVS Devices protect sensitive automotive circuits against surges and ESD discharges. They are used in applications for smart junction boxes, relay protection, and power-line protection. Features include ISO 7637-2 pulse 5A and 5B standard-compliant against surges, IEC 61000-4-2 and ISO 10605 compliant against electrostatic discharges, and automotive grade qualified with additional automotive surge testing. These devices are produced using automotive-grade processes and are qualified to AEC-Q101, and they are identified with the Y extension in the part number for the automotive version of the given protection device.