WSU135-0880-R
Triad Magnetics
553-WSU135-0880-R
WSU135-0880-R
制造商:
说明:
壁装式AC适配器 100-240V Wall Pwr Sply 13.5VDC at 880mA cUL, Center NEG, PLUG=5.5x2.1x11mm
ECAD模型:
Mouser 目前在您所在地区不销售该产品。
供货情况
库存:
产品属性 属性值 选择属性
Triad Magnetics
产品种类: 壁装式AC适配器
发货限制:
RoHS:
Included
North America
Fixed Plugs
100 VAC to 240 VAC
1 Output
11.88 W
13.5 VDC
880 mA
Industrial
Barrel Connector
2.1 mm Barrel Plug (2.1x5.5)
6 ft
Level VI
WSU
中心脚长度: 11 mm
连接器A极性: Center Negative
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: VN
负载调节: Regulated
最大工作温度: + 40 C
最小工作温度: 0 C
安装风格: Wall Mount
产品类型: Wall Mount AC Adapters
工厂包装数量: 80
子类别: AC-DC Power Supply
单位重量: 113.398 g
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
已选择的属性: 0
Triad has upgraded its WSU Series to meet Level VI requirements
for all external power supplies manufactured after February 10,
2016. Triad_s level VI products will have date code no later
than 1605 (YYWW) where 16 is the year and 05 is the 5th week of
Please contact a Mouser Technical Sales Representative for
further information.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
KRHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
WSU Series External Switchmode Power Supplies
Triad Magnetics WSU Series External Switchmode Power Supplies comply with Level IV or Level V efficiency standards. With a power range of 6.75 - 35W and input voltage of 100-240VAC, each model is available with either center positive or center negative polarity. Triad Magnetics WSU External Switchmode Power Supplies feature double insulation, no minimum load, and offer over voltage and short circuit protection.