VJ0603D7R5CXCAC
Vishay
77-VJ0603D7R5CXCAC
VJ0603D7R5CXCAC
制造商:
说明:
多层陶瓷电容器MLCC - SMD/SMT VJ0603D7R5CXCAC
寿命周期:
Mouser 的新产品
ECAD模型:
供货情况
库存:
类似产品
产品属性 属性值 选择属性
Vishay
产品种类: 多层陶瓷电容器MLCC - SMD/SMT
发货限制:
7.5 pF
200 VDC
C0G (NP0)
0.25 pF
0603
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.94 mm (0.037 in)
RF Microwave / High Q
VJ HIFREQ
类: Class 1
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
封装 / 箱体: 0603 (1608 metric)
产品类型: Ceramic Capacitors
工厂包装数量: 4000
子类别: Capacitors
类型: High Frequency MLCC
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
此功能要求启用JavaScript。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
陶瓷电容器
VJ Commercial MLCCs
Vishay / Vitramon VJ Commercial MLCCs include C0G (NPO) and X7R/X5R dielectrics with a wide range of capacitance values, case sizes, and voltage ratings. The C0G (NPO) dielectric is ultra-stable and offers a very low-temperature coefficient of capacitance (TCC) and low dissipation. Other VJ Series features include excellent aging characteristics, wet build process, and a reliable noble metal electrode (NME) system. The C0G (NPO) MLCCs have a capacitance range from 1pF to 56nF and a voltage range from 25VDC to 1000VDC. The X5R/X7R MLCCs offer a capacitance range from 120pF to 6.8µF and a voltage range from 10VDC to 1000VDC.