FKP2F011001D00HSC9
WIMA
505-FKP2F01101D0HSC
FKP2F011001D00HSC9
制造商:
说明:
薄膜电容器 FKP 2 1000 pF 250 VDC 4.5x6x7.2 PCM 5
ECAD模型:
供货情况
库存:
无库存
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
类似产品
产品属性 属性值 选择属性
WIMA
产品种类: 薄膜电容器
RoHS:
1000 pF
250 VDC
Radial
Polypropylene (PP)
5 mm (0.197 in)
7.2 mm (0.283 in)
4.5 mm (0.177 in)
AC and Pulse Film Capacitors
160 VAC
2.5 %
2 Pin
6 mm (0.236 in)
Straight
- 55 C
+ 100 C
FKP 2
Bulk
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: DE
引线直径: 0.5 mm
产品类型: Film Capacitors
工厂包装数量: 6000
子类别: Capacitors
类型: Film and Foil Capacitors
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
FKP 02 Plastic Film Capacitors
WIMA FKP 02 Plastic Film Capacitors offer outstanding performance for HF decoupling in the field of high frequencies. The PCM 2.5mm foil version capacitors are available in a capacitance range of 33pF to 0.033µF and a voltage range from 63VDC to 1000VDC. Features include pulse duty construction, vert low low dissipation factor and dissipation factor, tolerances up to ±2.5%, and negative capacitance change versus temperature. FKP 02 capacitors are ideal for applications with limited space requirements and high packing density.