STTH2002CT
STMicroelectronics
511-STTH2002CT
STTH2002CT
制造商:
说明:
整流器 2x15 Amp 200 Volt
ECAD模型:
库存量: 942
库存:
942
可立即发货
在途量:
2,000
预期 2026/5/27
生产周期:
15
大于所示数量的预计工厂生产时间。
最少: 1   倍数: 1
单价:
总价:
预估关税:
定价 (含13% 增值税)
数量 单价
总价
产品属性 属性值 选择属性
STMicroelectronics
产品种类: 整流器
RoHS:
Through Hole
TO-220AB-3
200 V
30 A
Ultra Fast Recovery Rectifiers
Dual Common Cathode
1.25 V
90 A
10 uA
27 ns
+ 175 C
STTH2002C
Tube
组装国: Not Available
扩散国家: Not Available
原产国: CN
产品: Rectifiers
产品类型: Rectifiers
子类别: Diodes & Rectifiers
单位重量: 6 g
找到的产品:
要显示类似产品,至少选中一个复选框
要显示该类别下的类似产品,请至少选中上方的一个复选框。
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Ultrafast Rectifiers
STMicroelectronics ultrafast diodes are available from from 200V to 1200V with various VF/tRR trade-offs to achieve the best performance for any application. In PFC and solar inverters, STMicroelectronics now offers the BC²™ solution in addition to Tandem and Turbo2 devices. BC² guarantees the same efficiency as SiC diodes in a conventional PFC, for a much cheaper application cost. All STMicroelectronics ultrafast rectifiers are rated up to 175°C operating junction temperature, as a result of reduced leakage currents.